Nova nacionalna aviokompanija Air Montenegro uspjela je u drugoj godini poslovanja povratiti značajan dio tržišnog udjela u prošlogodišnjem ukupnom prometu crnogorskih zračnih luka, iako još nije dostigla udio prometa podgoričkih zračnih luka. Pokazuju to podaci objavljeni u izvještaju o poslovanju Aerodroma Crne Gore 2022. a iz kojih se vidi da je Air Montenegro lani imao ukupno 2091 rotaciju svojih aviona na aerodromima u Tivtu i Podgorici, čime je ostvario udjel od 18,9 posto u ukupnom obimu fizičkog prometa aviona u te dvije zračne luke tokom prošle godine.
Air Montenegro se prošle godine po broju ostvarenih rotacija u crnogorskim zračnim lukama gotovo izjednačio s najvećim poslovnim partnerom ACG-a – srpskom nacionalnom aviokompanijom Air Serbia, koja je prošle godine imala 2137 rotacija, odnosno ostvarila udio od 19,3 posto u ukupnom prometu ACG-a. Usporedbe radi, u rekordnoj 2019. godini “Montenegro Airlines” je bio prvi na rang listi po obujmu prometa i imao je udjel od 27,8% u ukupnom broju rotacija aviona ostvarenih u Tivtu i Podgorici.
Od propasti i prizemljenja Montenegro Airlinesa krajem 2020. godine, Air Serbia je postala najdominantnija aviokompanija u crnogorskim zračnim lukama.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu